biuro@metpol-sc.pl  |  52 381 41 74
Follow us :-

O nas

Firma Metpol powstała w 1972 roku, początkowo jako warsztat rzemieślniczy. Działalność opierała się głównie na usługach szeroko pojętej obróbki mechanicznej.
Jednym z pierwszych wyrobów był uniwersalny ściągacz do łożysk, który bez większych zmian nadal jest w naszej ofercie.

Z czasem asortyment powiększył się i obecnie możemy zaoferować całą gamę ściągaczy do łożysk oraz narzędzi specjalistycznych w tym ściągaczy do sprężyn samochodowych oraz elementów zawieszenia i obsługi silników.

Ściągacze do łożysk to dedykowane narzędzia do bezpiecznego i łatwego demontażu tulejek, sprzęgieł, kół pasowych, piast oraz innych elementów osadzonych na wałach lub osiach stąd też ich powszechne zastosowanie w przemyśle, rolnictwie czy motoryzacji. Solidna konstrukcja naszych narzędzi gwarantuje bezawaryjną eksploatacje.

Od lat 90 firma inwestuje w nowoczesny park maszynowy. Dysponujemy zaawansowanymi maszynami CNC do obróbki skrawaniem oraz obróbki plastycznej blach. Dzięki tym inwestycjom poszerzyliśmy naszą ofertę o usługi i staliśmy się partnerem dla firm branży budowy maszyn, kolejowej, stoczniowej czy budowy form wtryskowych.

W 2016 roku uzyskaliśmy certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2009

Zapraszamy do współpracy